اگر علم در ثریا باشد...

:درباره وبلاگ

آماروبلاگ

یکشنبه 21 شهریور 1389-01:27 ق.ظ
تصاویر تاثر برانگیز از فاجعه در خلیج مکزیک 
           

دیدن این چشمها خیلی ناراحت كننده است. پرنده هایی كه كاملا با نفت پوشانده شده اند و تنها چیزی كه می بینید چشمهایی است كه به شما خیره شده و پلك می زند. باید خیلی سنگدل باشید كه تحت تأثیر این تصاویر قرار نگیرید.وی كه از سال 1985 در زمینه نجات پرندگان گرفتار در آلودگیهای نفتی كار می كند در مورد پرندگانی حرف می زند كه خودش آنها را از نزدیك ندیده و تنها عكسها هستند كه این حس را به او منتقل می كنند.

ـ اینها تصاویری از تابستان شومی هستند كه از فاجعه زیست محیطی در خلیج مکزیک حکایت دارد.

به گزارش خبرنگار تابناک اجتماعی به نقل از تلگراف، مرغهای دریایی و پلیكانهای پادشاهی قهوه ای كه در نفت غوطه ورند. آبی آلوده و كثیف از نوكشان قطره قطره پایین می افتد و چشمان بازی كه از زیر این قشر نابود كننده به شما خیره شده اند، چشمانی كه حتی حرفه ای ها هم دوست دارند رویشان را از آنها برگردانند.

به گزارش آسوشیتد پرس، نیلز وارناك از متخصصان حفظ حیات وحش می گوید: دیدن این چشمها خیلی ناراحت كننده است. پرنده هایی كه كاملا با نفت پوشانده شده اند و تنها چیزی كه می بینید چشمهایی است كه به شما خیره شده و پلك می زند. باید خیلی سنگدل باشید كه تحت تأثیر این تصاویر قرار نگیرید.

وی كه از سال 1985 در زمینه نجات پرندگان گرفتار در آلودگیهای نفتی كار می كند در مورد پرندگانی حرف می زند كه خودش آنها را از نزدیك ندیده و تنها عكسها هستند كه این حس را به او منتقل می كنند.

اما اگر خودمان را جای ملانی دریسكول بگذاریم می فهمیم كه كار تنها به عكسبرداری از این پرنده ها ختم نشده است. او پرنده ها را در جریان تلاشهای حفاظت از پرندگان یك بنیاد حفاظت از حیات وحش از لوئیزیانا دیده است.

احساساتی كه در طول روز وی آنها را پنهان كرده بود شبها مانع خوابیدن او می شد و آلودگیهای نفتی همه جا در طول شب جلوی چشمان او بود.

به نظر می رسد این پرندگان منجمد شده اند. منجمد در نفت.

این پرندگان ممكن است از سرما یا گرمای بیش از حد بمیرند چرا كه نفت خام روغنهای طبیعی پوست آنها را كه ضد آب است از بین می برد و پوست آنها در برابر دما بسیار حساس می شود. سرما حتی در آبهای گرم این منطقه از اقیانوس در كنار غرق شدن می تواند علت مرگ آنها شود.

به گفته كارشناسان این پرندگان نماد بارز اتفاقی هستند كه بر سر اكوسیستم رخ می دهد.

فاجعه خلیج مکزیک، بزرگترین حادثه نشت نفت دریایی در جهان

فهرست بزرگترین فجایع آلودگی نفتی در جهان منتشر شد.

به گزارش شبكه خبری صنعت نفت ( اویل نیوز ) به نقل از خبرگزاری فرانسه، تازه ترین آمار و ارقام در آستانه عملیات شرکت بریتیش پترولیوم برای توقف نشت نفت از چاه این شرکت در خلیج مکزیک، نشان می دهد فاجعه نفتی در این منطقه، بزرگترین نشت نفت دریایی در جهان بوده است.

 

گروه ارزیابی دولت آمریکا با انتشار آماری جدید اعلام کرد تا قبل از عملیات مهار کامل نشت نفت از چاه ماکوندا در روز پانزدهم ژوییه، چهار میلیون و 900هزار بشکه نفت معادل 205میلیون و 800 هزار گالون نفت از این چاه به دریا نشت کرد که بیشترین نشت نفت به دریا در جهان بوده است.

 

بر اساس این گزارش، این آمار با ضریب دقت10 درصد صحیح است؛ یعنی برآوردهای وسیع تر درباره میزان نشت نفت، رقمی بین چهار میلیون و 410هزار تا پنج میلیون و 390هزار بشکه را نشان می دهد.

 

شرکت بی پی تقریبا 800 هزار بشکه نفت را با توسل به ابزار مختلف بار دیگر استحصال کرده است. این بدان معنا است میزان نفت خامی که در خلیج مکزیک پراکنده شده است، بین سه میلیون و 610هزار بشکه تا چهار میلیون و 590هزار بشکه برآورد می شود.

 

این گزارش می افزاید: فهرست بزرگترین فجایع نشت نفت در جهان که به لحاظ وسعت آلودگی دسته بندی و توسط خبرگزاری فرانسه منتشر شده، به شرح ذیل است:

 

- سال 1910، کالیفرنیا: نشت نفت از چاه لیک ویو گاشر یک Lakeview Gusher در منطقه کرن کانتی ایالت کالیفرنیا، ‌بزرگترین فاجعه نشت نفت در تاریخ محسوب می شود. این فاجعه نفتی 18 ماه به طول انجامید و طی آن، 9میلیون بشکه نفت خام نشت کرد ولی این نشت نفتی در خشکی بوده است.

 

- سال 1991، جنگ خلیج فارس: اصلی ترین فاجعه نشت نفت در دریا که احتمالا از لحاظ دامنه و وسعت با فاجعه نفتی در خلیج مکزیک برابری می کند، واقعه ای عمدی و نه تصادفی بود. این فاجعه هنگامی روی داد که نیروهای عراقی در جریان جنگ خلیج فارس و تهاجم نظامی به کویت، چاه های نفت کویت را به آتش کشیدند. برآوردهای اولیه حجم نفت نشت کرده را حدود 11میلیون بشکه نشان می داد. مطالعات و بررسی های بعدی نشان داد بین دو تا شش میلیون بشکه نفت از چاه های نفتی کویت به دریا نشت کرده بود.

 

- سال 1979، ‌خلیج مکزیک: در پی وقوع انفجار در یک سکوی نفتی متعلق به شرکت ملی نفت مکزیک، پیمکس،‌ حدود سه میلیون و 300هزار بشکه نفت از چاه ایکستوک یک به دریا نشت کرد. عملیات مهار نشت نفت از این چاه 9 ماه به طول انجامید.

 

- سال 1979، ‌وست ایندیز: بر اثر برخورد دو کشتی نفتکش و بروز آتش سوزی در جریان وزش توفان گرمسیری در سواحل توباگو، حدود دو میلیون و100هزار بشکه از محموله های نفت خام این دو تانکر به دریا نشت کرد. این بزرگترین نشت نفت در جهان بر اثر برخورد دو تانکر نفتکش محسوب می شود.

 

- سال 1994، سیبری: حدود 733هزار تا دو میلیون و 100 هزار بشکه نفت از یک خط لوله آسیب دیده در جمهوری کومی روسیه به بیرون نشت کرد.

 

- سال 1991، آنگولا: کشتی نفتکش ای بی تی سامر حامل محموله نفتی بالغ بر یک میلیون و900هزار بشکه نفت خام ‌در فاصله یکهزار و500 کیلومتری سواحل آنگولا منفجر شد. این کشتی و لکه نفتی عظیم حاصل از نشت نفت، روزها در آتش می سوخت. آلودگی نفتی حاصل از این حادثه به خشکی نرسید.

 

- سال 1978، فرانسه: در پی غرق سوپر نفتکش اموکو کادیز متعلق به لیبریا در دماغه غربی منطقه بروتاین فرانسه، حدود یک میلیون و 600 هزار بشکه نفت خام در منطقه نوار ساحلی به طول400 کیلومتر پراکنده شد.

 

- سال 1967، انگلیس: در پی به گل نشستن سوپر نفتکش توری کانیون، حدود 880هزار بشکه نفت خام منطقه سواحلی جنوب انگلیس و نیز سواحل فرانسه را آلوده کرد.

 

- سال 1996، انگلیس: در پی به گل نشستن نفتکش سی امپرس در سواحل ولز، حدود 530هزار بشکه نفت خام به اقیانوس نشت کرد. بر اثر این حادثه دویست مایل از سواحل پریستاین که اغلب آن در یک منطقه پارک ملی قرار دارد، آلوده شد.

 

- سال 1989،‌ آمریکا: نفتکش اکسون والدز در شن های ساحل پرنس ویلیام در آلاسکا به گل نشست و بر اثر آن 271هزار بشکه نفت خام به محیط اطراف نشت کرد و حدود یکهزار و 770کیلومتر از مناطق ساحلی دچار آلودگی شد.

 
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 21 شهریور 1389 01:44 ق.ظ


Arleen
جمعه 16 تیر 1396 07:46 ب.ظ
This paragraph will help the internet visitors for creating new webpage or even a weblog from start to end.
free std testing near me
جمعه 2 تیر 1396 07:52 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی
دلنشین اصل آیا واقعا کار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما قادر به
من مؤمن اما فقط برای while. من هنوز مشکل
خود را با فراز در مفروضات و یک ممکن است را
سادگی به کمک پر کسانی که معافیت.
در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام
من را مطمئنا بود در گم.
std testing near me
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 04:59 ق.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در آغاز آیا نه حل و فصل بسیار خوب
با من پس از برخی از زمان. جایی در
سراسر پاراگراف شما موفق به من مؤمن متاسفانه فقط برای
کوتاه در حالی که. من با این حال مشکل خود را با جهش در منطق و یک خواهد را سادگی
به کمک پر همه کسانی شکاف. که شما در واقع که می توانید انجام من را مطمئنا تا پایان مجذوب.
Dalton
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 01:15 ق.ظ
Hey there superb website! Does running a blog like this require a lot of work?
I have no expertise in coding but I had been hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any ideas
or techniques for new blog owners please share. I understand
this is off topic however I simply wanted to ask. Thanks!
Ward
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:01 ق.ظ
Hello it's me, I am also visiting this site regularly, this website is genuinely
pleasant and the users are really sharing nice thoughts.
BHW
دوشنبه 4 اردیبهشت 1396 12:13 ب.ظ
My spouse and I stumbled over here by a different website and thought I should
check things out. I like what I see so now i am following you.
Look forward to checking out your web page for a second time.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:00 ب.ظ
Generally I do not learn article on blogs, but I would like to say
that this write-up very compelled me to take a look at and do it!

Your writing style has been surprised me. Thanks,
very nice post.
manicure
پنجشنبه 17 فروردین 1396 03:29 ق.ظ
It's an awesome paragraph designed for all the online viewers; they will take advantage from it I am sure.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 31 تا 38